Jakie ciekawe funkcje może posiadać kuchenka indukcyjna?

Producenci kuchenek indukcyjnych cały czas udoskonalają swoje urządzenia, dzięki czemu można liczyć na bardzo ciekawe funkcje, które znacząco ułatwią gotowanie ulubionych potraw. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, w które funkcje powinna być wyposażona dobra kuchnia indukcyjna.

Najbardziej przydatne funkcje płyt indukcyjnych

Profesjonalna kuchenka indukcyjna powinna być wyposażona w AutoBridge. Mowa tutaj oczywiście o specjalnej funkcji, która umożliwia połączenie pól. Płyta indukcyjna zaprojektowana jest w taki sposób, aby wykrywać większe naczynia bezpośrednio na dwóch cewkach i automatycznie łączy je w jedno pole. Połączone płyty sterowane są oczywiście za pomocą jednego poziomu mocy. W wielu tańszych płytach istnieje możliwość połączenia pól manualnie.

Bardzo ciekawą funkcją może okazać się również Booster, czyli nic innego jak szybkie gotowanie. Płyta indukcyjna wyposażona w tą funkcję potrafi w krótkim czasie odpalić maksymalną moc cewki, dzięki czemu można znacząco przyśpieszyć gotowanie. Najlepsza kuchenka indukcyjna jest w stanie zagotować dwa litry wody nawet w przeciągu 3 minut.

Przydatne funkcje przy gotowaniu

Dla wielu osób standardem w płytach indukcyjnych jest timer, który umożliwia ustawienie czasu danego pola oraz pauza, która automatycznie wstrzymuje wszystkie prace. Nowością na rynku jest funkcja Hob&Go, która automatycznie uruchamia płytę indukcyjną, gdy położy się na niej naczynie. Warto wspomnieć, że każdy producent może stosować nieco inne nazewnictwo, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi. Podstawową cechą indukcji jest także wykrywanie obecności oraz wielkości poszczególnych naczyń. Dzięki tej funkcjonalności kuchnia indukcyjna działać będzie tylko tam, gdzie w rzeczywistości jest naczynie, a nie na całej powierzchnie.

Comments are closed.