Ocena budynku i jego funkcjonalności za pośrednictwem BREEAM

Ocena budynku jest szczegółową, naukową oceną jego wydajności. Wykorzystuje ona najnowsze technologie i najlepsze praktyki, aby stworzyć ocenę budynku, która pokazuje jego mocne i słabe strony. Informacje te są następnie wykorzystywane do informowania architektów, inżynierów i budowniczych o wszelkich ulepszeniach, które powinni wprowadzić do projektu swoich budynków.

Ocena modelu konkretnego budynku

Proces oceny budynku rozpoczyna się od oceny modelu budynku, który jest w większości wspólny dla wszystkich budynków. Asesor dodaje następnie specyficzne dane związane z ocenianym budynkiem, w tym szczegóły konstrukcyjne i lokalizację budynku.

Kiedy asesor skończy, dane są przeglądane przez zespół ekspertów, którzy weryfikują ich dokładność i kompletność, po czym są one gotowe do wykorzystania w celach określonych powyżej.

Czy Twoja firma jest przygotowana do oceny?

Tak. Najlepsze oceny budynków pomogą Twojej firmie poprawić wydajność i zaoszczędzić pieniądze. Jednak proces uzyskania oceny i jej wyniki są skomplikowane i mogą być dużym rozproszeniem dla właścicieli i menedżerów firm. Może to być stresujące, czasochłonne i kosztowne.

Właściciele firm muszą zrozumieć, że asesor będzie przeprowadzał inspekcje, dokonywał pomiarów i korzystał z oprogramowania takiego jak skanery 3D i GPS do zbierania danych.

Certyfikacja BREEAM – co nowego

To może być rozpraszające, a harmonogramy rozpraszające mogą negatywnie wpłynąć na wyniki działalności. Właściciele firm muszą być przygotowani do oceny i zrozumieć, co będzie od nich wymagane. BREEAM to idealny certyfikat https://jw-a.pl/certyfikat-breeam/ do pozyskania dla konkretnego użytkownika.

Muszą również jasno komunikować swoje oczekiwania z oceniającym. Oceny budynków są zaprojektowane tak, aby dostarczyć informacji, aby pomóc właścicielom podjąć świadome decyzje, pokazując im mocne i słabe strony ich budynku.

Jak znaleźć odpowiedniego asesora dla swojej firmy

Istnieje wiele zasobów, które pomogą ci znaleźć odpowiedniego asesora dla twojej firmy. Jednym z miejsc, w którym można zacząć, jest poproszenie architekta budynku o rekomendację. Inną metodą jest sprawdzenie doświadczenia i referencji rzeczoznawcy.

Ocena budynku to złożony proces, więc ważne jest, aby zatrudnić rzeczoznawcę z doświadczeniem w przeprowadzaniu ocen na szerokim zakresie budynków komercyjnych. Ważne jest również, aby szukać asesora, który jest certyfikowany w programach oceny budynku.

Kiedy już znajdziesz asesora, zadaj mu kilka pytań dotyczących jego doświadczenia, opłat i dostępności. Zapytaj również o ich status certyfikacji w programie oceny budynku, który obsługują. To pomoże ci zrozumieć ich doświadczenie i upewnić się, że asesor jest certyfikowany do wykonywania ocen w programie, którego potrzebujesz.

Comments are closed.