Jaką rolę w firmie odgrywa CFO?

W dzisiejszych czasach Dyrektorzy Finansowi odpowiedzialni są za bardzo wiele zadań, a ich rola w dużej mierze zmienia się wraz z ewolucją poszczególnych działów finansowych. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że CFO nie odpowiada jedynie za sprawne zarządzanie księgowymi w danej firmie. Coraz częściej Doradcy Finansowi stają się poważnymi strategami, którzy mają olbrzymi wpływ na rozwój i rentowność firmy.

CFO w niedalekiej przyszłości

Na polskim rynku brakuje Dyrektorów Finansowych, którzy łączą w swojej pracy nie tylko kompetencje menedżerskie, ale również zdolność myślenia strategicznego. Coraz większą rolę w ich zawodzie odgrywa umiejętne zarządzanie całym personelem, co wbrew pozorom wcale nie jest prostym zadaniem. Najlepsi Dyrektorzy Finansowi zatrudnieni w dużych korporacjach, mogą liczyć nawet na zarobki 40 000 zł miesięcznie. Według wielu specjalistów w najbliższym czasie zarobki te będą szybować cały czas w górę. Wynika to oczywiście ze względu na zmieniającą się rzeczywistość, w której to CFO odgrywają coraz większą rolę w zwiększaniu wartości danej organizacji. Dla firm dobry Dyrektor Finansowy nie jest kosztem, a inwestycją długoterminową – przeczytaj Pwc.pl.

Jak wygląda zatrudnienie CFO w Polsce?

Rekrutacja doświadczonych Dyrektorów Finansowych w Polsce jest bardzo skomplikowanym zadaniem. Tylko niewiele firm jest w stanie zatrudnić kompetentnych fachowców, którzy są w stanie pomóc firmie wskoczyć na tzw. wyższy level. Nie można zapominać również i o tym, że rekrutacja CFO jest dość długotrwałym projektem i niezbędna jest tutaj doskonała znajomość rzeczywistych realiów rynkowych. Aby uniknąć nietrafionego wyboru nowego Dyrektora Finansowego warto skorzystać z usług rzetelnych firm, które specjalizują się w rekrutacji właśnie na wysokich stanowiskach. W Polsce CFO może liczyć na zatrudnienie tylko w średnich i dużych przedsiębiorstwach i organizacjach. Nieco inaczej wygląda jednak sytuacja na zachodnich rynkach. W bogatszych firmach nawet niewielkie firmy są w stanie zatrudnić profesjonalnego Doradcę Finansowego.

Comments are closed.