Na czym polega turystyka spotkań?

Kiedy mówimy o turystyce spotkań (zobacz: https://see4business.com/turystyka-biznesowa ), powinniśmy mieć na względzie fakt, że jest ona odnogą turystyki biznesowej. Turystyka biznesowa jest to szereg czynności wykonywanych przez osoby, które odbywają podróże w celach służbowych i nie pozostają w nich dłużej, niż jeden rok.

Turystyka spotkań, czyli turystyka biznesowa

Mimo faktu, że wciąż zaliczana jest ona do turystyki biznesowej, to jej działania są już na tyle rozproszone i odbywają się na tak szeroką skalę, że może śmiało stanowić odrębny rodzaj turystyki.

Do turystyki spotkań można zaliczyć takie rodzaje spotkań jak: konferencje, różnorodne szkolenia, kongresy, jak i również sympozja. Ich organizatorami są głównie przedsiębiorstwa wielu branży, partie polityczne, wszelkiego rodzaju instytucje naukowe, publiczne, jak i również stowarzyszenia.


Jak można podzielić spotkania konferencyjno- kongresowe?

Ten rodzaj turystyki możemy podzielić na trzy obszary. Pierwszym z nich są spotkania firmowe, które polegają na zjazdach pracowników przedsiębiorstwa, które takie spotkanie organizuje. Kolejne to spotkania stowarzyszeń, czyli zjazdy ich członków. trzecim obszarem są tak zwane pozostałe spotkania, do których zaliczyć możemy między innymi spotkania rządowe czy spotkania związków zawodowych.

Jak się okazuje spotkania tego typu potrafią przybrać naprawdę spore rozmiary, gdyż zaczynają się na kilkunastu uczestnikach, a kończą nawet na kilkudziesięciu tysiącach.

Comments are closed.