Czym charakteryzuje się papier powlekany i satynowany?

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele rodzajów papieru, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać odpowiednią ryzę papieru z Biurwa.pl. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czym charakteryzuje się papier satynowy i powlekany.

Solidny papier satynowany – co warto wiedzieć?

ryza papieru komputerowego

Papier satynowy, tak samo zresztą jak i papier powlekany, przeznaczony jest głównie do zadań specjalnych. Satynowa ryza papieru nadaje się nie tylko do atramentowego, ale również i kolorowego druku laserowego. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że papier satynowy jest nieprzezroczysty i co najważniejsze z obu stron jest bardzo gładki. Odpowiednia sztywność i idealna biel jest gwarantem najwyższej jakości i niezawodności. Satynowa ryza papieru jest idealnym wyborem dla tych firm, które chcą zaprezentować swoją ofertę handlową i przyciągnąć do siebie potencjalnych klientów.

Czym charakteryzuje się papier powlekany?

Jeżeli chodzi o papier powlekany, to jest on dodatkowo uszlachetniony. Producenci papieru powlekanego korzystają ze specjalnej mieszanki pigmentowo-klejowej. Część renomowanych firm korzysta również z wylewania i żelatynowania swojego papieru przy podwyższonej temperaturze. Papier powlekany w dzisiejszych czasach wykorzystywany jest na szeroką skalę przede wszystkim przy wydrukach wielobarwnych.

Comments are closed.