Transport towarów na całym świecie: Jak ułatwić transport międzynarodowy

Jeśli jesteś związany z branżą logistyczną, istnieje duża szansa, że w pewnym momencie miałeś do czynienia z przesyłkami międzynarodowymi. Niezależnie od tego, czy jesteś eksporterem czy importerem, transport towarów na całym świecie jest czymś, czego każdy musi być świadomy i na co musi być przygotowany. Handel międzynarodowy rozwija się dziś szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a to oznacza więcej możliwości niż wyzwań dla tych, którzy zajmują się globalnymi łańcuchami dostaw i logistyką. Dzięki zrozumieniu, jak transportować towary bez rozbijania banku, nie powinno być zbyt trudne, aby uzyskać swój produkt wysłany na skalę międzynarodową. Przyjrzyjmy się kilku wskazówkom, jak ułatwić transport międzynarodowy.

Planuj z wyprzedzeniem

Wysyłka Twojego produktu za granicę może wydawać się świetną okazją do uzyskania niezłego zysku, ale zanim zaczniesz pakować pudełka i wysyłać zamówienia, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o tym procesie. – Po pierwsze, rozważ opłaty importowe i eksportowe w kraju docelowym. Nawet jeśli dany kraj wygląda na idealne miejsce do eksportu, musisz się upewnić, że zaakceptuje on Twój produkt. – Następnie rozważ, jaki rodzaj produktu eksportujesz. Żywność, napoje i produkty wieloczęściowe będą droższe w transporcie niż np. minerały i chemikalia. – Na koniec, ustal właściwą cenę swojego produktu. Nie ma nic bardziej frustrującego niż pakowanie produktów, tylko po to, aby dowiedzieć się, że nie są warte kosztów wysyłki.

Nie zawyżaj kosztów wysyłki, zanim nie dowiesz się, ile naprawdę są warte

Koszty wysyłki są zawsze oparte na ilości wagi, jaką Twoje produkty będą przenosić oraz na odległości, na jaką będą podróżować. Powiedzmy, że znajdziesz firmę wysyłkową za 2000 dolarów za podróż na 2500 kilometrów. Brzmi jak umowa, prawda? Ale ile będziesz musiał zapłacić, jeśli twój towar wyjdzie z kontenera ważąc 250 kilogramów? Tu właśnie w grę wchodzi zasada wagi. Ogólna zasada mówi, że 50-procentowa marża jest w porządku w przypadku kosztów wysyłki. Dlatego, jeśli Twoja przesyłka będzie ważyć 250 kilogramów, nie musisz płacić więcej niż 1250 dolarów za jej dostarczenie. Jeśli wysyłasz produkt przez granice międzynarodowe, możesz być w stanie znaleźć firmę wysyłkową, która oferuje subsydiowaną stawkę, aby przyciągnąć klientów. Ale nie zapomnij spojrzeć na koszty wysyłki swoich konkurentów, i rozważyć alternatywy, takie jak Ocean freight.

Poznaj opłaty importowe i eksportowe kraju docelowego

Na szczęście większość krajów wymienia swoje opłaty importowe i eksportowe online. Możesz również zapytać swojego spedytora lub samą firmę spedycyjną. Opłata importowa jest pobierana, gdy wwozisz coś do danego kraju. Najprawdopodobniej nie będziesz płacić podatków od towarów, które wnosisz do kraju. Możesz jednak płacić podatki przy wyjeździe i deklarować wwożone towary. Z drugiej strony, opłata eksportowa jest pobierana, gdy opuszczasz kraj z towarami, które w pewnym momencie znajdowały się na jego terenie. Zarówno opłaty importowe, jak i eksportowe mogą być znaczącym kosztem podczas wysyłki. Idealnie byłoby, gdybyś chciał zapłacić jak najniższą opłatę, w zależności od kraju i wartości towarów.

Bądź elastyczny, bądź gotowy do zmiany planów w krótkim czasie

Możesz mieć najtrudniejsze zadanie na końcu wysyłki, ale etapy planowania i przygotowania są kluczowe. Upewnij się, że możesz szybko poruszać się w sytuacji awaryjnej i mieć plan B na miejscu, jeśli twój pierwotny plan upadnie. Agenci celni i graniczni mogą być nieprzewidywalni, często mają zbyt mało pracowników i są pod presją. Oznacza to, że może się zdarzyć, że nie otrzymają przesyłki tak szybko, jak byś chciał. Jeśli tak się stanie, lub jeśli po prostu jesteś spóźniony, nie próbuj się spieszyć. Urząd celny ma ścisłe wytyczne dotyczące tego, jak długo przedmioty mogą być przechowywane przed ich wydaniem, a opóźnienie przesyłki nawet o kilka godzin może spowodować poważny ból głowy.

Korzystaj z inteligentnej technologii, aby śledzić swoje przesyłki i zmniejszyć ryzyko

Inteligentna technologia to game-changer, jeśli chodzi o międzynarodową wysyłkę. Może pomóc Ci śledzić przesyłki i być na szczycie statusu zamówienia, a także zmniejszyć ryzyko niewłaściwego zarządzania przesyłką. Na przykład, oprogramowanie do wysyłki przychodzącej może powiadomić Cię, gdy Twoje towary dotrą do określonego kraju. To może pomóc zapewnić, że pakiet nie utknie w urzędzie celnym, gdzie może być trzymany przez długi czas i ponosić wysokie opłaty. Z drugiej strony, oprogramowanie do wysyłki wychodzącej może pomóc śledzić status pakietu i upewnić się, że nie utknie w urzędzie celnym. Może również pomóc zmniejszyć ryzyko niewłaściwego zarządzania przesyłką, informując Cię, kiedy proces odprawy celnej trwa zbyt długo.

Więcej wskazówek dot. transportu międzynarodowego znajdziesz na: https://logit.com.pl/transport/

Transport międzynarodowy – podsumowanie

Wysyłka produktów za granicę może być trudnym i frustrującym procesem. Na szczęście istnieje kilka wskazówek, które pomogą Ci wykonać to zadanie z powodzeniem. – Po pierwsze, rozważ opłaty importowe i eksportowe w kraju docelowym. Nawet jeśli dany kraj wygląda na idealne miejsce do eksportu, musisz się upewnić, że zaakceptuje on Twój produkt. – Następnie rozważ, jaki rodzaj produktu eksportujesz. Żywność, napoje i produkty wieloczęściowe będą droższe w transporcie niż np. minerały i chemikalia. – Na koniec, ustal właściwą cenę swojego produktu. Nie ma nic bardziej frustrującego niż pakowanie produktów, tylko po to, aby dowiedzieć się, że nie są warte kosztów wysyłki.

Comments are closed.