Jak wygląda papier kancelaryjny?

Papier kancelaryjny to artykuł biurowy, który wykorzystywany jest podczas pisania ważnych i oficjalnych pism, które powinny przykuć uwagę czytelnika.

Pochodzenie papieru kancelaryjnego

Pierwsze archeologiczne dowody potwierdzające istnienie papieru pochodzą z 8 roku przed naszą erą. Taki kawałek papieru znaleziono w Bramie Nefrytowej.
Inne informacje dowodzą, że wynalazcą papieru jest Chińczyk znany jako Cai Lun, który masowo produkował papier czerpany w 105 roku naszej ery.

Parametry papieru kancelaryjnego

papier kancelaryjny

Wysokiej jakości arkusz papieru kancelaryjnego występuje w dwóch formatach:

  • arkusz A4 o rozmiarze 210 mm na 297 mm,
  • arkusz A3 wielkości 297 mm na 420 mm.

Gramatura takiego papieru nie przekracza 60g/m². Papier kancelaryjny ma dwa rodzaje, którymi są papier w kratkę lub w linie.
Arkusz kancelaryjny występujący w dwóch rodzajach pozwala odpowiednio dobrać go do pisma, jakie będzie na nim sporządzone. Najczęściej używanym papierem kancelaryjnym jest kartka w kratkę, która ma format A3.

Zastosowanie papieru kancelaryjnego

Arkusze papieru kancelaryjnego są niezbędnym elementem biur oraz urzędów. W miejscach tych papier kancelaryjny wykorzystywany jest jako papier podaniowy. Papier kancelaryjny używany jest również w szkoła do pisania wypracowań lub prac magisterskich.

Cena arkuszu kancelaryjnego

Cena papieru różni się w zależności od jego formatu, grubości kartki, producenta oraz rodzaju papieru.
Koszt ryzy papieru pakowanego po 100 arkuszy wynosi około 15 zł cena ryzy papieru 500 sztuk to około 40 zł.

Comments are closed.