Przyjrzyjmy się segregatorom ringowym

Sprawnie funkcjonujące biuro jest najlepszą wizytówką każdej profesjonalnej firmy. W dużej mierze to właśnie dzięki sprawnej organizacji dokumentów można poprawić wydajność pracy poszczególnych pracowników.

Główne cechy takich segragatorów

Największym zainteresowaniem w biurach i domach cieszą się oczywiście segregatory ringowe, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Prosty i intuicyjny system ringowy umożliwia bardzo łatwe wpięcie i wypięcie dokumentów. To właśnie dzięki tym akcesoriom biurowym możliwe jest usystematyzowanie i zarchiwizowanie firmowych dokumentów.

Zwróć uwagę na średnicę ringów

Wybierając ringowy segregator biurowy należy zwrócić szczególną uwagę na średnicę ringów. Pamiętać należy o tym, że to właśnie ringi przytrzymują i spalają poszczególne dokumenty w idealnym położeniu. Godne polecenia są nowoczesne segregatory biurowe, które ringi w całości mają wykonane z metalowych elementów. Ogromną rolę odgrywa również metalowa zapinka, dzięki której można znacząco zmniejszyć objętość dokumentów i zapiąć je w stabilnej pozycji. Największym zainteresowaniem cieszą się ringi o średnicy 16 mm, 20 mm, 25 mm oraz 30 mm. Istnieją również bardzo duże segregatory o średnicy 50 mm i 60 mm.

segregatory

Jak wybrać odpowiedni segregator?

Aby wybrać porządny segregator biurowy warto zwrócić uwagę nie tylko na jakość ringów, ale również na ich ilość. Metalowe kółka najczęściej występują w dwóch albo czterech ilościach. Większą stabilność dokumentów zapewniają oczywiście segregatory z czterema ringami. Jeżeli przechowywana będzie duża ilość dokumentów to najlepiej zrezygnować z kartonowych i papierowych segregatorów. Odpowiednią wytrzymałość i stabilność są w stanie zagwarantować segregatory z polipropylenu. Nowością na rynku są segregatory wykonane z polifoemu, które poradzą sobie nawet z bardzo dużą eksploatacją.

Comments are closed.