Szufladki na dokumenty – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Pod pojęciem szufladek na dokumenty mieści się całkiem dużo różnych modeli tego gadżetu. Z tego też powodu ich zakup może być dość trudny. Koniecznie trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę, by dobrze zainwestować pieniądze i wybrać produkt, którego nie trzeba będzie zbyt szybko wymieniać. Co jest ważne?

Rozmiar

Właściwie wszystkie szufladki na dokumenty mają możliwość ich sztaplowania, czyli układaniu ich jedna na drugiej (sprawdź na tej stronie). To rozwiązanie, które pomaga zaoszczędzić miejsce w biurze i usprawnia pracę. Jednak, by możliwe było takie ułożenie szufladek, muszą one być w tym samym rozmiarze. Najczęściej używa się szufladek przeznaczonych do przechowywania dokumentów w formacie A4, ale oczywiście bez trudu zmieszczą się w nim także mniejsze kartki. Czasami jednak z racji charakterystyki pracy w danym miejscu, lepiej jest sięgnąć po mniejsze szufladki. Mogą one się przydać, gdy większość dokumentów w danej firmie jest drukowana na papierze formatu A5. Mniejsze szufladki będą oznaczały jeszcze lepsze dopasowanie ich do potrzeb biura oraz większą oszczędność miejsca.

Kolor

Szufladki na dokumenty są produkowane z tworzywa sztucznego, które jest dostępne w wielu kolorach. Można więc wybierać modele dopasowane do wystroju wnętrza, albo można też wybrać wiele różnych odcieni i każdy z nich zarezerwować dla jednej kategorii dokumentów. To pewne ułatwienie, które umożliwi szybką identyfikację poszczególnych szufladek nawet bez sprawdzania ich zawartości.

szuflada na dokumenty

Miejsce na etykietę

Dobre szufladki powinny też mieć miejsce na etykietę. To właśnie na niej można napisać, jaki rodzaj dokumentów powinien być odkładany w dane miejsce. Dzięki etykietom można utrzymać porządek w biurze nawet jeśli zwykle przebywa w nim więcej osób niż jedna. Dobrze, jeśli etykiety są wymienne i można je łatwo zmieniać i opisywać od nowa.

Comments are closed.