Urządzenie ograniczające zużycie prądu – najważniejsze kwestie

Pobór mocy w trybach transmisji jest niższy niż pobór mocy w trybie odsłuchu. Pobór mocy w trybie transmisji zależy od mocy wyjściowej, którą można konfigurować za pomocą oprogramowania dla poszczególnych pakietów. 

Zużycie energii a pobór prądu

Zużycie energii https://jw-a.pl/2019/09/jak-ograniczyc-zuzycie-energii-w-budynkach-komercyjnych/ jest podstawowym powtarzającym się tematem w elektronice samochodowej. Nacisk przemysłu na zmniejszenie zużycia energii staje się jeszcze bardziej krytyczny dzięki: agresywne cele w zakresie redukcji emisji, jak również stały wzrost funkcjonalności elektronicznej w nowoczesnych pojazdach. Zużycie energii jest uznawane za czynnik ograniczający w projektowaniu bardzo dużych superkomputerów;

Nowe technologie w zużyciu prądu

Technologia łącza optycznego może pomóc w rozwiązaniu tego problemu, umożliwiając projektowanie znacznie większych systemów w przyszłości. Ponieważ branża zbliża się do tego poziomu gęstości obliczeniowej, ważne będzie, aby zwracać coraz większą uwagę na efektywność energetyczną we wszystkich aspektach optycznej sieci centrum danych. 

Systemy cyfrowe pobierają zarówno moc dynamiczną, jak i statyczną. Moc dynamiczna to moc używana do ładowania pojemności, gdy sygnały zmieniają się między 0 a 1. Moc statyczna to moc używana nawet wtedy, gdy sygnały się nie zmieniają, a system jest bezczynny. 

O tym warto pamiętać!

Zużycie energii przez komputer stacjonarny można przypisać wielu czynnikom, w tym typowi posiadanego procesora, karcie wideo (GPU), typowi i liczbie dysków w komputerze, a także innym urządzeniom peryferyjnym w komputerze (takim jak dodatkowe karty wideo, karty przechwytywania wideo, wentylatory procesora, wentylatory obudowy). 

Zużycie energii przez procesor zależy przede wszystkim od częstotliwości roboczej, która jest następnie określana przez użycie. Użycie w tym przypadku odnosi się do zapotrzebowania na moc obliczeniową (wykorzystanie procesora). W rezultacie gry wideo i inne aplikacje intensywnie korzystające z procesora zwiększą zużycie energii przez komputer.

Pozostawienie komputera w stanie bezczynności zwykle powoduje, że zużywa on mniej energii i (jeśli nic nie jest uruchomione) działa na częstotliwości podstawowej procesora lub w jej pobliżu.

Comments are closed.