Jak zdobyć certyfikaty zielonej energii?

Jeśli jesteś właścicielem budynku komercyjnego, być może zauważyłeś, że uzyskanie energii elektrycznej z sieci może być trudne. Niektóre budynki komercyjne nie są podłączone do sieci, a inne są podłączone, ale mają problemy z kosztami energii.

Zielone certyfikaty – czy warto w nie inwestować?

Aby pomóc w zmniejszeniu kosztów energii elektrycznej, wiele zakładów energetycznych oferuje zachęty dla firm i organizacji, które dbają o środowisko i zużywają mniej energii. Programy te zazwyczaj obejmują zakup „certyfikatów zielonej energii” od organizacji, które same pozyskują energię odnawialną.

Wszystko, co należy wiedzieć o zakupie certyfikatów zielonej energii i dlaczego mogą one być odpowiednie dla Twojej firmy lub instytucji, którą faktycznie reprezentujesz.

Co to jest certyfikat zielonej energii?

Certyfikaty zielonej energii to rodzaj aktywów, którymi handlują głównie banki i firmy świadczące usługi finansowe. Te giełdy brokerskie są sposobem dla inwestorów na kupno i sprzedaż certyfikatów zielonej energii jako alternatywy dla inwestowania w projekty energii odnawialnej lub kupowania energii odnawialnej bezpośrednio od wytwórców energii.

Właściciele budynków komercyjnych mogą używać certyfikatów zielonej energii, aby zastąpić potrzebę zakupu własnej energii elektrycznej. Zazwyczaj firma kupuje certyfikaty zielonej energii z projektu energii odnawialnej, który jest własnością strony trzeciej.

Certyfikaty reprezentują określoną ilość odnawialnej energii elektrycznej, więc można je traktować jako rodzaj „zbywalnego zielonego kawałka papieru”.

Dlaczego warto kupować certyfikaty zielonej energii?

Głównym sposobem, w jaki właściciele budynków komercyjnych zdobywają certyfikaty zielonej energii, jest ich zakup od pośrednika. Jeśli budynek posiada własną produkcję energii, może również „kupić” swoje własne certyfikaty na wolnym rynku, ale to zazwyczaj nie jest najlepsza opcja.

Niektóre budynki używają certyfikatów jako sposobu na zmniejszenie kosztów energii, podczas gdy inne używają ich do zrównoważenia zużywanej energii, a tym samym do zrównoważenia emisji dwutlenku węgla. Jest to świetna opcja dla budynków, które chcą obniżyć swoje koszty energii elektrycznej, zrównoważyć emisję dwutlenku węgla lub obie te rzeczy.

Jeśli budynek ma wysokie rachunki za energię elektryczną lub jest zaniepokojony środowiskiem, może to być dla nich świetny sposób na obniżenie kosztów.

Comments are closed.