Najpopularniejsze druki akcydensowe

Druki akcydensowe to bardzo ogólna nazwa na gotowe bloczki z przygotowanymi do uzupełnienia wzorami dokumentów. Są praktyczne i można je spotkać wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości drukowania poszczególnych dokumentów. Jakie są najpopularniejsze rodzaje druków akcydensowych?

KP, KW

ewidencja wyposażenia

Czyli dowód wpłaty oraz dowód wypłaty. To podstawowe dokumenty, które powinny znajdować się wszędzie tam, gdzie obraca się pieniędzmi. Używa się ich w biurach i sekretariatach po to by mieć potwierdzenie tego, że klient za coś zapłacił lub otrzymał konkretną wypłatę. Co ważne, kopia potwierdzenia zawsze zostaje u osoby, która je wydała.

Faktury, paragony

Inne bardzo popularne druki akcydensowe to ogólnie pojęte dowody sprzedaży. Są to paragony oraz faktury uwzględniające lub pomijające VAT. Wykorzystywane są w firmach, które nie mają na stanie komputera i drukarki. Faktury takie są dokładnie tak samo ważne jak te, które są drukowane, więc można bez obaw się z nich rozliczać. Z całą pewnością zostaną uznane przez urząd skarbowy.

Umowy

Druki obejmują też umowy, które można zawierać z pracownikami. Są to umowy zlecenie, o dzieło i umowy o pracę. To gotowe wzory, które wystarczy uzupełnić niezbędnymi danymi. Zajmuje to dosłownie kilka minut i jest dużo prostsze niż tworzenie umowy od zera. Jeden z egzemplarzy trafia do pracownika, a drugi do pracodawcy. W ten sposób obie strony mają jednobrzmiące umowy.

Wszystkie omówione druki w tym artykule kupisz w sklepie BIURWA.

Comments are closed.